• IV Zjazd Absolwentów

• Skoro nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu,
          pozwól więc minionym chwilom powrócić we wspomnieniach...

Czwarty zjazd absolwentów liceum ogólnokształcącego połączony z 45 – leciem szkoły zgromadził blisko 230 osób. Znamiennym zjawiskiem jest fakt, iż największą chęć spotykania się w szkolnych murach przejawiają najstarsze roczniki licealistów. Z niemałym wzruszeniem rozpoznawali swoich uczniów wieloletni nauczyciele, dziś emeryci. Zjawili się m.in. D.Andrasz, J.Kamińska, B.Fil, B.Sagan, B.Łohunko, Cz. Krysiński oraz były dyrektor T.Jankowski. Wiele wspomnień i historii z życia szkolnego pozwoliły przywołać wyłożone w wyznaczonych salach dzienniki, w których, oprócz ocen, były też uwagi o zachowaniu, a nawet usprawiedliwienia (również pisane przez kolegów). Na przykład nauczycielka muzyki znalazła uwagę, że „uciekła z koncertu filharmonii”.
          Absolwenci opowiadali także o swoim obecnym życiu zawodowym, osobistym i rodzinnym, co ilustrowali fotografiami. A warto dodać, że są rodziny, z których do liceum uczęszczały trzy pokolenia: dziadkowie, ich dzieci i wnuki. Dlatego też razem z nauczycielami odśpiewali w finale części artystycznej: „Nasi absolwenci zmieniają świat / Nasi absolwenci historii czas / Inni absolwenci odejdą w cień / A nasi nie./ Nasi absolwenci to szkoły głos / Nasi absolwenci powrócą więc / By spotkać się”. Natomiast wcześniej obecni uczniowie liceum przedstawili program artystyczny, w którym dominowała piosenka, taniec i kabaret. Dyrektorka szkoły W.Burdziak odbierała gratulacje od starosty E.Tyranowicza, wiceburmistrza W.Sawickiego oraz przedstawiciela kuratorium oświaty J.Butryma. Zjazd zakończył bal absolwentów.