• Perliste świętowanie „połowinek”

04.11.2016r. (piątek) odbyły się połowinki. W tym roku drugoklasiści bawili się w „Perle” .

O 18:00 drugoklasiści zgromadzili się w sali „Perła”, aby wspólnie świętować tzw. „Połowinki”, czyli uroczystość organizowaną na znak, że uczniowie mają za sobą połowę nauki w liceum.

Drugoklasiści bawili się tańcząc w rytm muzyki disco polo i techno. Po godzinie 22 odśpiewali sto lat dla jednej z uczennic, która miała tego dnia urodziny.

„Pierwszy raz tak dużo osób śpiewało mi  Sto lat”- mówi Kasia Bednarz- „Po odśpiewaniu tej piosenki puszczono utwór mojej ulubionej wokalistki. To było tak piękne, że popłakałam się z radości.”

Połowinki zakończyły się o północy.

Joanna Kuciel IIB

• Powiatowy Konkurs Matematyczny

• 27 października 2016 r. w Zespole Szkół w Strzelcach Krajeńskich odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
            Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w grupie liceów zajął Jakub Michalski, drugie – Kinga Lewandowska, trzecie – Katarzyna Staszak. Są to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku. Wywalczyli tym samym zwycięstwo drużynowe dla swojej szkoły.
            W grupie techników pierwsze miejsce zajął Mateusz Matuszewski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich, drugie - Klaudia Roszak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku, a trzecie – Kamil Pikula z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. W grupie techników drużynowo zwyciężył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich.
            Gratulujemy nagrodzonym uczniom. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich.
            Wyróżnieni uczniowie będą reprezentować powiat strzelecko-drezdenecki w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym w Kostrzynie nad Odrą.

• Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

• 14 października to ogólnopolski Dzień Edukacji Narodowej. Zwykle w ten dzień odbywają się uroczystości organizowane przez uczniów dla pracowników szkoły. Nie ominęło to naszego strzeleckiego liceum. Tegoroczne widowisko zostało utrzymane w klimacie parodii.

W auli szkolnej 14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie to jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku w przygotowaniu oprawy artystycznej udział wzięli: Gabriela Czerniawska,  Urszula Czupryniak, Natalia Serafin, Marta Chaberko, Magdalena Groblica, Sebastian Gzyl, Jakub Bojko, Maciej Krahel, Karolina Feszczyn- Klimek, Krzysztof Kłosowski, Patrycja Zborowska, Magdalena Krawczyk, Natalia Kuszwara, Natalia Misiaszek, Artur Nowak, Joanna Jóźwiak, Arek Woźniak, Małgorzata Popielawska, Janek Dreczkowski, Joanna Kuciel, Anna Jastrzębska, Kamil Romanowicz, Dagmara Omes, Milena Szyszka, Paweł Kordyński, Agata Brodowska i Oliwia Karwecka (pomysłodawca i reżyser) . Uroczystość została utrzymana w klimacie parodii. Uczniowie przygotowali filmy pokazujące karykaturę codzienności w naszej szkole i wcielili się m. in. w postacie nauczycieli , woźnego oraz pań sprzątaczek. Nasi wokaliści zaśpiewali przerobione przez nich wersje m.in. piosenek „Matura” i „Baśka”.

Joanna Kuciel IIB

• O yeah!

• 20 października  w Drezdenku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Nasz Rataj miał oczywiście zacną reprezentację. Dlatego możemy pochwalić się, że Artur Nowak zdobył

I miejsce. Gratulujemy!!!

• POWIATOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO 2016

• 28 października w ZSCKU odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzelecko-drezdeneckiego.  Uczestnicy musieli uporać się z testem, który wymagał od nich wiedzy z zakresu literatury i języka.

Rataja reprezentowali: Olga Graban (IIIA), Magda Krawczyk (IIIC) oraz Bartek Andrzejak (IIIA). I poradzili sobie pięknie – II miejsce  w klasyfifkacji licealnej należało do Olgi, a na trzeciej pozycji uplasowała się Magda.

• Wybraliście!

• 30 września uczniowie Rataja drogą demokratyczną dokonali wyboru nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Został nim Jan Dreczkowski. Funkcję rzecznika praw ucznia objął natomiast Arkadiusz Woźniak.

• 66-500 Strzelce Krajeńskie
        e-mail: sekretariat@lostrzelce.eu