• Święto Niepodległości w Rataju

• W przededniu najważniejszego polskiego święta narodowego w Rataju odbyła się Bitwa Zespołów, czyli Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. To już tradycja naszej szkoły, choć w tym roku ze względu na sytuację pandemiczną konkurs rozegrał się w nieco innej formule, tak by zachować bezpieczeństwo uczestników. Nagrodę główną (pyszny i piękny tort ufundowany przez p. Anetę Oszczędę, a wykonany przez p. Agnieszkę Sprawkę) zdobyła klasa 3A4 za brawurowe wykonanie pieśni "O mój rozmarynie...", jednak na pochwałę zasłużyli WSZYSCY uczestnicy konkursu, bo spisali się na medal.👏👍🥇

• Projekt eTwinning

• Prace projektowe we współpracy z Lycee Germaine Tillion z Castelnaudary rozpoczęte. Uczniowie klasy 3a4 i 3b4 wraz z uczniami z Francji pracują nad projektem eTwinning "Swing and Culture", odkrywając, jak kultura amerykańskich czarnoskórych obywateli i ich prawa obywatelskie ewoluowały wraz z muzyką poszczególnych gatunków.

• Wizyta w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku

• 27 października w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku odbyło się spotkanie w ramach projektu stypendialnego dla osób kształcących się do zawodu pielęgiarza/pielęgniarki. W rozmowie brali udział przedstawiciele szpitala, Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. oraz wicestarosta. Celem spotkania było zapoznanie się ze specyfiką zawodu pielęgniarki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt, przygotowania do zabiegu, a także przyodziać kombinezony ochronne. Dzięki temu spotkaniu maturzyści zyskali wiedzę, która dla niektórych może okazać się pomocna przy wyborze dalszej drogi życiowej.

Lena Zacharewicz