• Rataj - "Szkoła otwarta na Europę"

• Projekt „Szkoła Otwarta na Europę” powstał w celu doskonalenia kompetencji metodycznych i językowych kadry Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich, a także promowania wartości europejskich w życiu szkoły i środowiska. Kompetencje metodyczne w trakcie szkoleń w Austrii i we Włoszech doskonaliło 3 nauczycieli: p. A. Krahel, p. J. Zamłynna oraz p. B. Cisowska. Na kursy języka angielskiego do Wielkiej Brytanii i na Maltę wyjechało 4 nauczycieli: p. B. Radziejewska, p A. Markiewicz, p. K. Ganowski oraz p. J. Wala. Wyjazdy trwały od września do października 2021 roku.

Podczas zajęć metodycznych nauczyciele poznawali nowoczesne techniki stosowane w nauczaniu języków obcych umożliwiające kreatywne podejście do przedmiotu oraz wybór pomocy dydaktycznych - współczesne technologie, nowe programy i aplikacje, które można wykorzystać w celu urozmaicenia lekcji.

Uczestnicy kursów językowych na Malcie i w Szkocji doskonalili swoje umiejętności językowe. Oprócz uczestnictwa w kursach nauczyciele brali również udział w wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach krajoznawczych, poznawali nowe kultury i obyczaje.

Głównym celem wysłania nauczycieli na kursy zagraniczne jest podnoszenie jakości kształcenia w szkole poprzez wprowadzanie elementów dwujęzyczności do zajęć, zastosowanie narzędzi ICT, wypróbowanie nowoczesnych technik nauczania podczas zajęć języka obcego, nawiązanie nowych kontaktów z nauczycielami z innych europejskich szkół i rozpoczęcie z nimi nowych projektów wymiany uczniowskiej. Ważnym elementem projektu jest aspekt otwarcia się naszej szkoły na rozwój proeuropejski, na różnorodność i odmienność kulturową.

• Konsultacje

• Uwaga !!!

19 października odbędą się konsultacje z nauczycielami dla rodziców uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół. W godzinach 17:00 – 18:00 nauczyciele dyżurują w następujących miejscach:

Sala nr 3 – p. Agnieszka Krahel, p. J. Zamłynna

Sala nr 12 – p. B. Cisowska, p. B. Domoradzka

Sala nr 13 – p. A. Oszczęda, p. E. Ciąder

Sala nr 16 – p. B. Radziejewska, p. D. Rosińska

Sala nr 23 – p. K. Ganowski, p. J. Wala

Sala nr 24 – p. K. Fabiś, p. J. Fabiś

Sala nr 28 – p. M. Jankowska, p. M. Rutkowska

Pokój nauczycielski: p. M. Płachta, p. A. Markiewicz, p. S. Rzepka, p. A. Sprawka

Biblioteka – p. K. Gancarz

• Dzień Edukacji Narodowej w Rataju

• Dzień 14 października jest w szkole szczególny z wiadomych powodów. Z tej okazji odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników szkoły, w czasie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali piękne życzenia. Dziękujemy!

• Sportowy sukces

• 13 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Tenisie Stołowym. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć naszych pingpongistów, którzy pokazali, na co ich stać. Dagmara Suszczyńska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Na podium nie zabrakło też Nikoli Królak i Jakuba Borka, którzy uzyskali pierwszą pozycję w kategorii miks. Drużynowo Rataj zajął trzecie miejsce. Wielkie brawa! 👏

• Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu w Głusku

• Młodzieżowa Rada Powiatu działa od stycznia 2019 roku. W tym roku szkolnym przedstawicilemi Rataja w Radzie są Magda Długasiewicz oraz Stasiek Wiliński. 12 października uczniowie naszej szkoły w ramach działalności Młodzieżowej Rady Powiatu gościli w Nadleśnictie Głusko.

• Połowinki 2021

• 1 października o godzinie 19:00 odbyły się Połowinki klasy IIIa4 i IIIb4. Wydarzenie miało miejsce w lokalu „Perła”. Muzyką zajął się DJ Daniel Blaźniak, który cały dochód z imprezy przeznaczył na zbiórkę dla uczennicy naszej szkoły Amelki Sulej oraz Tomka Jakubika. Za piękny gest dziękujemy!

W ten sposób uczniowie Rataja mogli przyczynić się do wparcia akcji „Strzelczanie dla Strzelczan” i połączyli przyjemne z pożytecznym.

Nikola Królak

• Najlepsza klasa 2020/21

• Kto lubi poniedziałki... Ten był z pewnością przyjemny dla uczniów klasy 2b. Za przykładną naukę i najwyższą średnią ocen w ubiegłym roku szkolnym 2b zdobyła tytuł "Najlepszej klasy". Na tytule się nie skończyło. Uczniowie otrzymali też bon, który w miniony poniedziałek zrealizowali, by uprzyjemnić sobie początek nowego tygodnia.

2b gratulujemy, a  pozostałym klasom życzymy samozaparcia w rywalizacji o nagrodę w tym roku szkolnym. 💪