• Edynburg

•

Kurs języka angielskiego w Szkocji odbył się pod nazwą KAPLAN International Languages w Edynburgu. Zajęcia odbywały
          się codziennie od 4 do 15 października 2021.

Na szkolenie na wyspach poleciał nauczyciel fizyki Kazimierz Ganowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Wala. Ich kurs języka angielskiego rozpoczął się testem diagnostycznym i na podstawie wyników panowie zostali zakwalifikowani do odpowiedniej grupy (lower intermediate).

Codzienne dwa bloki po 2 godziny od poniedziałku do piątku dały razem 40 godzin kursu. Grupa, w której się znaleźli liczyła12 osób reprezentujących następujące kraje: Polska, Chiny, Japonia, Francja, Rosja, Szwajcaria, Arabia Saudyjska, ZEA.

Ciakwe zajęcia dały możliwość poznania nowych słów, wyrażeń, idiomów i konstrukcji gramatycznych. Jako prace domowe wykonywali ćwiczenia z otrzymanego od organizatorów kursu podręcznika. Istotnym elementem ćwiczeń były dialogi na zadane tematy prowadzone w parach i wypowiedzi na forum grupy.
          Ogólnie zajęcia były bardzo intensywne, ale prowadzone w spokojnej atmosferze sprzyjającej uczeniu się. W czasie wolnym nauczyciele zwiedzali miasto, a podczas weekendu odbyli ciekawą wycieczkę po Szkocji odwiedzając: Loch Lomond (drugie co do wielkości jezioro Szkocji) oraz miasto Stirling z historycznym zamkiem.