• FLORENCJA

• Kurs "Creative  Classroom: Tools and Tips for Language Teachers" jest przeznaczony dla nauczycieli języka angielskiego jak również uczących innych języków, którzy chcą kreatywnie zastosować metody nauczania oraz wymienić się wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami z innych regionów Europy.

Uczestnicy podczas szkolenia posługują się wykorzystaniem komunikatywnego nauczania języka (CLT), uczenie się oparte na zadaniach, zintgrowanym nauczniem języka z treścią (CLIL) oraz materiałami integrującymi cztery umiejętności  (czytanie, pisanie, słuchanie, mówienie) w kreatywny sposób. Kurs skupia się na opowiadaniu historii, tworzeniu zdjęć i filmów, teatrze i publikacjach klasowych, ktore wzbogacą lekcje. Kursanci pogłębiają wiedzę o nauce w określonych kontekstach, rolach ucznia i nauczyciela, zarządzaniu klasą i praktyce nauczania.

Kurs wskazuje również jak utrzymywać motywację uczniów, jak stworzyć i utrzymać efektywne i stymulujące środowisko uczenia się w klasie.

W szkoleniu wzięły udział dwie nauczycielki języka angielskiego: Agnieszka Krahel i Joanna Zamłynna. W pierwszym tygodniu kursu zajęcia prowadzone były przez amerykańską nauczycielkę Sheilę Corwin, która przedstawiała nowoczesne techniki w nauczaniu języków obcych, kreatywne podejście do nauczania przedmiotu oraz wyboru pomocy dydaktycznych. W drugim tygodniu podczas zajęć prowadzonych przez włoską lektorkę - Laylę Dari nauczycielki zobaczyły możliwości używania nowoczesnych technologii w nauczaniu języka obcego, nowe programy i aplikacje, które mogę wykorzystać w celu urozmaicenia lekcji.

W czasie wolnym  od zajęć uczestniczki kursu odkrywały uroki Florencji I Toskanii, poznawały nową kulturę  I obyczaje oraz delektowały się przepysznym gelato :)