•

Projekt, w którym uczestniczy pani Agata Markiewicz wraz z uczennicami: Wiktorią Nowak, Eweliną Grygiel, Mariką Deniszczuk, Zosią Stasińską. Nawiązali oni współpracę ze szkołami z Turcji na czele z nauczycielką Songol, Litwą, Włochami, Węgrami i Portugalią.

Prace nad projektem to nie tylko zajmowanie się marnowaniem żywności, ale także wodą do nawadniania czy paliwem do zasilania pojazdów. Celem jest podniesienie świadomości na temat marnowania żywności i zapewnienie zmian, by zrównoważyć konsumpcyjne zachowania, które wpływają na środowisko i świat. Oprócz działań dotyczących faktów nt. żywności dążymy do doskonalenia zarządzania czasem, odpowiedzialności, rozwiązywania konfliktów czy krytycznego myślenia.

Projekt rozpoczął się w grudniu, gdzie uczniowie rejestrowali się na portalu twinspace. Następnym krokiem było szukanie informacji, prezentowanie ich oraz dyskusja. Podczas pracy nad projektem zorganizowano konkurs na logo, który wygrała szkoła z Turcji. W lutym uczniowie podjęli konkretne tematy, które prezentowali oraz rozwiązywali quiz.

Marzec jest miesiącem, w którym uczniowie mają napisać wiersz, nagrać filmiki ze wskazówkami dot. Ograniczenia lub recyklingu odpadów spożywczych. Ma to być inspiracją do rozpowszechniania wniosków projektu w mieście i szkole. Całość zakończy się testem.

Grafika stworzona przez uczniów naszego liceum: