• Od dawna wiadomo, że nauka to potęgi klucz, ale przecież w szkole ważna jest też atmosfera. Dlatego w ubiegły poniedziałek uczniowie klas pierwszych nie zasiedli w ławkach, ale wsiedli w autobus i pojechali do Dankowa. Tam w ośrodku należącym do Nadleśnictwa Strzelce Kraj. mieli okazję uczestniczyć w szeregu zabaw i gier terenowych, których celem było zintegrowanie zespołów klasowych. Pogoda i humory dopisały! 👍
          • W ubiegłym tygodniu grupa mudurowa odbyła ćwiczenia w terenie - militarna gra terenowa z elementami rywalizacji z markerami laserowymi, ćwiczenie umiejętności posługiwania się bronią i oczywiście - dobra zabawa.
            • 18 września 4B odebrała swoją nagrodę "Najlepsza klasa 2022/2023" ufundowaną przez Radę Rodziców. Dobra zabawa, miło spędzony czas..... jednym słowem - nauka się opłaca!
              • W czerwcu czworo uczniów naszego liceum : Karolina Rytwińska, Kacper Bratkowski, Szymon Grochała i Szymon Mazur przystąpiło do egzaminu First Certificate in English (FCE) pod patronatem British Council. Egzaminy Cambridge English Qualifications uznawane są przez ponad 250 tys organizacji na całym świecie. FCE honorowany jest przez najlepszych pracodawców. Ten certyfikat, który wydawany jest bezterminowo, pozwala zaliczyć zajęcia z języka angielsk
                • Choć pogoda jeszcze wakacyjna, nadszedł czas, by wrócić do szkoły. 4 września o godzinie 9.00 miało miejsce uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego 2023/24. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i realizacji wyznaczonych celów, a szkoła niech będzie miejscem, do którego przychodzi się z chęcią, mając przy tym poczucie bezpieczeństwa.💕
                      • Witamy!

• Liceum Ogólnokształcące im. Macieja Rataja w Zespole Szkół

• Przyjmowanie interesantów:

Dyrektor: Katarzyna Gancarz

dyrektor@lostrzelce.eu

Sekretariat:

środa - nieczynny dla uczniów

w pozostałe dni

od 7:00 do 15:00

• Najnowsze

• Eliminacje za nami!

19 paździenika odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Wiedzy o Niepodległości Państwa Polskiego 🇵🇱

Pierwsze miejsce zajęła Dominika Małysz (klasa 2a), drugie - Angelika Grocholska (klasa 2a), a trzecie - Miłosz Beiger (klasa 2b) đź‘Ť

Serdecznie gratulujemy i życzymy p
                      • Drodzy młodzi kierowcy z Rataja!!

28 września 2018r. otwieramy parkingđźš—đźšđźš™ dla uczniów naszego lieceum - na boisku przy ul.Strzeleckiej.

W związku z tym uprzejmie prosimy wszystkich zmotoryzowanych uczniów o parkowanie na wyznaczonych miejscach.

Parking przy ul. Kościuszki od jutra jest przeznaczony wyłącznie dla pracowników szkoły.

• Nowe władze SU wybrane!

26 września 2018 odbyło się głosowanie na nowych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze dzięki pracy niezawodnej komisji wyborczej w składzie:

Nikola Barczak

Natalia Uryszek

Sebastian Sołtys

Uczniowie Rataja w demokratycznym głosowaniu zdecydowali, że przewodniczącym SU zostaje Dawid Leśkiewicz, a stanowisko rzecznika praw ucznia obejmie Martyna Ambrożuk.smiley

• Czas zmian

W piątek w sali gimnastycznej odbył się apel. Okazją było pożegnanie dotychczasowego Samorządu Uczniowskiego, który tworzyli w ubiegłym roku szkolnym: Kacper Krawczyk - przewodniczący, Oliwia Kochańska i Hania Wróbel. Całej trójce należą się wielkie PODZIĘKOWANIA za pracę i poświęcenie na rzecz szkoły. Podczas apelu zaprezentowali się również kandydaci na stanowisko przewodniczącego SU: Karolina Szołkun, Marcel Racławski, Dawid Leśkiewicz oraz rzecznika praw ucznia: Martyna Ambrożuk i Natalia Więskowicz.

• Maturzyści na start!

Choć pogoda wyjątkowo nas w tym roku rozpieszcza i jest iście wakacyjna, to czas leci nieubłaganie... Wiedzą już o tym trzecioklasiści, którzy w miniony piątek spotkali się z p. dyrektor w sprawie procedur maturalnych. Zbliża się termin składania deklaracji, więc przed przyszłymi maturzystami ważne decyzje!

• Biwak klas IIB i IIIB

W dniach 7-8 września 2018r. w miejscowości Długie odbył się biwak klas o profilu policyjno-strażackim. W programie wyjazdu znalazły się: zajęcia szkoleniowe przeprowadzone przez strażaków z PSP w Strzelcach Krajeńskich, wycieczka kajakowa, paintball, gra strategiczna z bronią laserową oraz coś dla relaksu - ognisko i dyskoteka. laughNie było czasu na nudę. Pogoda i humory dopisały.

• Nowy początek!

4 września 2018r.w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19. Pani dyrektor Wioletta Burdziak powitała uczniów, szczególną uwagę poświęcając tym, którzy dopiero przybyli do naszej szkoły, tj. pierwszoklasistom oraz tym, którzy w murach Rataja spędzą ostatni rok - maturzystom.

• Zaczynamy!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. o godzinie 9.00.

Widzimy się w poniedziałek ! yes

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

No i nadszedł TEN DZIEŃ. Dzisiaj w sali gimnastycznej Zespołu Szkół odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, podczas którego Pani dyrektor Wioletta Burdziak wręczyła świadectwa z wyróżnieniem dla Dominiki Małysz, Angeliki Grocholskiej, Mariki Klaszczyńskiej oraz Aleksandry Ceglarz.

• UWAGA MATURZYŚCI!

W związku z wejściem w życie ustawy o RODO wprowadzona została zmiana dotycząca udostępniania zdającym wyników egzaminów w serwisie OKE .

Sprawdzenie własnych wyników przez zdającego możliwe będzie po zalogowaniu w serwisie przeznaczonym dla uczniów i absolwentów uczniowie.oke.poznan.pl za pomocą loginu i hasła wygenerowanego przez OKE, które można odebraać w sekretariacie szkoły OSOBIŚCIE!
                          Wręczenie ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI odbędzie się 3 lipca o godz. 10:00 w auli naszego LO.