• Od dawna wiadomo, że nauka to potęgi klucz, ale przecież w szkole ważna jest też atmosfera. Dlatego w ubiegły poniedziałek uczniowie klas pierwszych nie zasiedli w ławkach, ale wsiedli w autobus i pojechali do Dankowa. Tam w ośrodku należącym do Nadleśnictwa Strzelce Kraj. mieli okazję uczestniczyć w szeregu zabaw i gier terenowych, których celem było zintegrowanie zespołów klasowych. Pogoda i humory dopisały! 👍
     • W ubiegłym tygodniu grupa mudurowa odbyła ćwiczenia w terenie - militarna gra terenowa z elementami rywalizacji z markerami laserowymi, ćwiczenie umiejętności posługiwania się bronią i oczywiście - dobra zabawa.
      • 18 września 4B odebrała swoją nagrodę "Najlepsza klasa 2022/2023" ufundowaną przez Radę Rodziców. Dobra zabawa, miło spędzony czas..... jednym słowem - nauka się opłaca!
       • W czerwcu czworo uczniów naszego liceum : Karolina Rytwińska, Kacper Bratkowski, Szymon Grochała i Szymon Mazur przystąpiło do egzaminu First Certificate in English (FCE) pod patronatem British Council. Egzaminy Cambridge English Qualifications uznawane są przez ponad 250 tys organizacji na całym świecie. FCE honorowany jest przez najlepszych pracodawców. Ten certyfikat, który wydawany jest bezterminowo, pozwala zaliczyć zajęcia z języka angielsk
        • Choć pogoda jeszcze wakacyjna, nadszedł czas, by wrócić do szkoły. 4 września o godzinie 9.00 miało miejsce uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego 2023/24. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i realizacji wyznaczonych celów, a szkoła niech będzie miejscem, do którego przychodzi się z chęcią, mając przy tym poczucie bezpieczeństwa.💕
           • Witamy!

           • Liceum Ogólnokształcące im. Macieja Rataja w Zespole Szkół

           • Przyjmowanie interesantów:

            Dyrektor: Katarzyna Gancarz

            dyrektor@lostrzelce.eu

            Sekretariat:

            środa - nieczynny dla uczniów

            w pozostałe dni

            od 7:00 do 15:00

         • Najnowsze

          Aktualności

            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

             1 września 2022r. punktualnie o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23.

             Życzymy wszystkim, by ten rok przyniósł Wam wiele miłych chwil i tylko miłe niespodzianki.

             Owocnej pracy!

            • Rataj zaprasza

             1 i 2 czerwca w Rataju odbyły się Drzwi Otwarte dla absolwentów klas ósmych. Działo się!

             Z tej okazji odwiedzili nas przedstawiciele służb mundurowych: Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego. Nie tylko zapewnili sporo wrażeń, ale także dzielili się wiedzą na temat pracy w służbach. Dziękujemy!

            • Rataj w Europie

             W ostatni piątek maja w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu Rataj w Europie. W tym dniu każda klasa stała się reprezentacją wybranego w drodze losowania kraju europejskiego. Zespoły miały do wykonania następujące zadania: stworzenie stoiska prezentującego elementy charakterystyczne dla danego państwa, przygotowanie potrawy, film/prezentacja, pokaz taneczny/śpiew.

            • Zebranie rodziców

             24 maja 2022 o godzinie 17:00 odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół wg następującego harmonogramu:

             Klasy I

             Klasa I a - wychowawca Elwira Ciąder - sala nr 14

             Klasa I b - wychowawca Dorota Rosińska - sala nr 24

             Klasy II

             Klasa II a - wychowawca Joanna Zamłynna - sala 27

            • DRZWI OTWARTE!

             28 kwietnia 2022r. o godzinie 17:00 drzwi naszego liceum będą szeroko otwarte dla rodziców uczniów klas ósmych szkół podstawowych . Serdecznie zapraszamy

            • Zebranie rodziców

             29 marca 2022 o godzinie 17:00 odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół wg następującego harmonogramu:

             Klasy I

             Klasa I a - wychowawca Elwira Ciąder - sala nr 14

             Klasa I b - wychowawca Dorota Rosińska - sala nr 24

             Klasy II

             Klasa II a - wychowawca Joanna Zamłynna - sala 27

            • Współpraca z SW

             W dniu 09.12.2021r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Strzelcach Krajeńskich a Zakładem Karnym w Gorzowie Wielkopolskim.

             W ramach porozumienia funkcjonariusze SW będę uczestniczyć w organizowanych na terenie szkoły piknikach mundurowych przy udziale innych służb mundurowych, tj. straży pożarnej, policji, straży granicznej i wojska. Odbędą się również zajęcia informacyjno/edukacyjne oraz warsztaty psychologiczne dla uczniów szkoły.

            • Święto Niepodległości w Rataju

             W przededniu najważniejszego polskiego święta narodowego w Rataju odbyła się Bitwa Zespołów, czyli Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. To już tradycja naszej szkoły, choć w tym roku ze względu na sytuację pandemiczną konkurs rozegrał się w nieco innej formule, tak by zachować bezpieczeństwo uczestników. Nagrodę główną (pyszny i piękny tort ufundowany przez p. Anetę Oszczędę, a wykonany przez p. Agnieszkę Sprawkę) zdobyła klasa 3A4 za brawurowe wykonanie pieśni "O mój rozmarynie...", jednak na pochwałę zasłużyli WSZYSCY uczestnicy konkursu, bo spisali się na medal.👏👍🥇

            • Projekt eTwinning

             Prace projektowe we współpracy z Lycee Germaine Tillion z Castelnaudary rozpoczęte. Uczniowie klasy 3a4 i 3b4 wraz z uczniami z Francji pracują nad projektem eTwinning "Swing and Culture", odkrywając, jak kultura amerykańskich czarnoskórych obywateli i ich prawa obywatelskie ewoluowały wraz z muzyką poszczególnych gatunków.

            • Wizyta w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku

             27 października w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku odbyło się spotkanie w ramach projektu stypendialnego dla osób kształcących się do zawodu pielęgiarza/pielęgniarki. W rozmowie brali udział przedstawiciele szpitala, Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. oraz wicestarosta. Celem spotkania było zapoznanie się ze specyfiką zawodu pielęgniarki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt, przygotowania do zabiegu, a także przyodziać kombinezony ochronne. Dzięki temu spotkaniu maturzyści zyskali wiedzę, która dla niektórych może okazać się pomocna przy wyborze dalszej drogi życiowej.

            • Nauczyciel i Szkoła na Medal

             Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie lubuskim jest prowadzony przez "Gazetę Lubuską".

             Jednocześnie nominacje do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymali nasi nauczyciele:

            • Rataj - "Szkoła otwarta na Europę"

             Projekt „Szkoła Otwarta na Europę” powstał w celu doskonalenia kompetencji metodycznych i językowych kadry Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich, a także promowania wartości europejskich w życiu szkoły i środowiska. Kompetencje metodyczne w trakcie szkoleń w Austrii i we Włoszech doskonaliło 3 nauczycieli: p. A. Krahel, p. J. Zamłynna oraz p. B. Cisowska. Na kursy języka angielskiego do Wielkiej Brytanii i na Maltę wyjechało 4 nauczycieli: p. B. Radziejewska, p A. Markiewicz, p. K. Ganowski oraz p. J. Wala. Wyjazdy trwały od września do października 2021 roku.

            • Konsultacje

             Uwaga !!!

             19 października odbędą się konsultacje z nauczycielami dla rodziców uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół. W godzinach 17:00 – 18:00 nauczyciele dyżurują w następujących miejscach:

             Sala nr 3 – p. Agnieszka Krahel, p. J. Zamłynna

             Sala nr 12 – p. B. Cisowska, p. B. Domoradzka

             Sala nr 13 – p. A. Oszczęda, p. E. Ciąder

            • Dzień Edukacji Narodowej w Rataju

             Dzień 14 października jest w szkole szczególny z wiadomych powodów. Z tej okazji odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników szkoły, w czasie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali piękne życzenia. Dziękujemy!

            • Sportowy sukces

             13 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Tenisie Stołowym. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć naszych pingpongistów, którzy pokazali, na co ich stać. Dagmara Suszczyńska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Na podium nie zabrakło też Nikoli Królak i Jakuba Borka, którzy uzyskali pierwszą pozycję w kategorii miks. Drużynowo Rataj zajął trzecie miejsce. Wielkie brawa! 👏

         • Biuletyn informacji publicznej
         • Librus Synergia
          • Kontakty

           • Liceum Ogólnokształcące im. M. Rataja w Zespole Szkół
           • 95 7631127
           • 66-500 Strzelce Krajeńskie ul. Kościuszki 29 e-mail: sekretariat@lostrzelce.eu Poland
           • Sekretariat: sekretariat@lostrzelce.eu
           • Dyrektor: dyrektor@lostrzelce.eu
           • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Anna Antoszek inspektor@cbi24.pl
          • Logowanie