• Finał zbiórki dla zwierzaków!

•  14 grudnia zakończyła się zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Choszcznie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję nawet  najmniejszym datkiem. Udało się zebrać 2 kartony karmy oraz 3 kartony pełne koców i ręczników. Rzeczy zostaną przekazane schronisku przed świętami.
            Mamy nadzieję, że jeszcze niejedna taka akcja zostanie zorganizowana w naszej szkole.

Bardzo dziękujemy!

A szczególne podziękowania należą się dziewczynom z 2a: Gosi Ciszowskiej i Julii Zieleniak - za pomysł i przeprowadzenie akcji!heart

• Supermatematyk w Rataju

• 24 listopada 2018 odbył się ćwierćfinał XVII edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk, w którym wzięli udział uczniowie Rataja. Uczennica klasy pierwszej Alicja Ignasiak znalazła się wśród 18 najlepszych matematyków z województwa lubuskiego đź i zakwalifikowała się do półfinału konkursu. 16 lutego 2019 roku Alicja kolejny raz podejmie matematyczne zmagania w Gorzowie Wielkopolskim.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!!!smiley

• Debata społeczna

• W piątek 7 grudnia 2018r. w Rataju odbyła się debata społeczna poświęcona zjawisku cyberprzemocy wśród młodzieży zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich.Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. burmistrz Strzelec Krajeńskich p. M. Feder oraz starosta p. B. Kierus.

Cyberprzemoc to trudny, ale ważny temat, więc uczniowe Rataja z zainteresowaniem śledzili przebieg spotkania.

• Voice of College - edycja świąteczna

• Kolejna edycja Voice of College za nami... W tym roku było wyjątkowo.

Po raz pierwszy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej (który ma już swoją tradycję) odbył się w grudniu, w szczególnym świątecznym wydaniu. Pojawił się też gość specjalny - Julia Wróblewska, która wystąpiła w etiudzie tanecznej i zasiadła w jury konkursowym. Lecz to nie jedyna nowość - impreza odbyła się w szkole  - i tu podziękowania za OGROMNE zaangażowanie należą się Piotrowi Olejniczakowi, absolwentowi naszego Rataja, który włożyl sporo energii w organizację tego przedsięwzięcia. Wiele serdeczności wysyłamy też w stronę Damiana Bonieckiego oraz Patryka Bagińskiego.heart

Jedno pozostało niezmienne - jak zwykle było FANTASTYCZNIE.

Zdjęcia w galerii! (fot. Sebasian Okołotowicz).

• Wywiadówki!

• 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 16: 30 odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów klas I ab, II a, II b, III a, III b Liceum Ogólnokształcącego. Spotkania z wychowawcami odbędą się w następujących gabinetach:
            Klasa I ab – wychowawca p. Katarzyna Fabiś, gabinet nr 15
            II A – wychowawca p. Agnieszka Krahel, gabinet nr 3
            II B – wychowawca p. Jacek Fabiś , gabinet nr 29
            III A – wychowawca p. Beata Cisowska, gabinet nr 4
            III B – wychowawca p. Michalina Jankowska, gabinet nr 28
            Nauczyciele przedmiotów, którzy nie są wychowawcami dyżurują w pokoju nauczycielskim od godziny 17:30 do 18:00.

O godzinie 18:00 w sali gimnastycznej rozpocznie się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej – edycja świąteczna, połączony ze świątecznym jarmarkiem.

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy!!!

• Rataj dla Niepodległej

• 11 listopada to ważna data w historii Polski. W Rataju zawsze o niej pamiętamy. Jednak w tym roku chcieliśmy ją uczcić w sposób szczególny. I udało się. Najpiękniejsze jest chyba to, że był to wspólny wysiłek uczniów i nauczycieli.  Podjęliśmy wyzwania, którym sprostaliśmy. Wymagało to sporo pracy, ale nie zabrakło miejsca na zabawę i uśmiech. A tegoroczna Bitwa Zespołów i klasowe wykonania pieśni patriotycznych przekroczyły wszelkie oczekiwania. heart​​​​​​

Fotorelacja w galerii.

• Życzenia dla Polski

• Oto czego uczniowie Rataja (i nie tylko) życzą Polsce:

Realizacja:klasa 2a.

• Wyzwania dla Niepodległej

• Już jutro w Rataju odbędzie się Bitwa Zespołów, czyli szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W szkole rozbrzmiewają dźwięki patriotycznych piosenek, bo wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w przygotowania do udziału w piatkowym spotkaniu. Tak trzymać!yes

Tymczasem uczniowie Rataja dzielnie podejmują wyzwania dla Niepodległej. I to z sukcesami!

"..Bo jak nie my - to kto?"heart

Fotorelacja  w galerii!!!

• Rataj podejmuje wyzwania dla Niepodległej

• Uczniowie Rataja postanowili w szczególny sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości - podejmujemy WYZWANIA DLA NIEPODLEGŁEJ.

Przez cały tydzień będziemy wspólnie działać. Każda klasa ma swoje zadanie:

1 AB - 100 pięknych kotylionówyes

2A - z serca płynące życzenia dla Niepodległej heart

2B - 100 pysznych ciasteczek kiss

3A i 3B - 100 zadań maturalnych na rozszerzeniach cool

Nauczyciele też mają swoje wyzwanie  - wystawić 100 piątek angel

Szczegółową relację znajdziecie codzienne na szkolnym Facebooku:

Podsumowanie naszej akcji w piątek!