• Grupa mundurowa w Pile

• Uczniowie należący do grupy mundurowej owiedzili Szkołę Policji w Pile. W czasie wizyty mieli okazję wysłuchać ciekawych prelekcji oraz zdobyć kilka nowych doświadczeń np. na strzelnicy.

• Najlepsi szachiści są z Rataja

• Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Szachach zdecydowanie należały do Rataja i do...Filipów:  Filip Bartkowski - złoto , Filip Haszczyc - srebro , a Filip Fabiański także wysoko- 6 miejsce. Brawo wy!

• Rataj gra w badmintona

• Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w zawodach badmintona.  Hania, Nikola i Maciej stanęli na podium w grze indywidualnej, a jako drużyna byli najlepsi. Gratulujemy!

• Rataj gra w piłkarzyki

• Wiadomo, że nie samą nauką żyje człowiek... Wiedzą o tym uczniowi Rataja, którzy zorganizowali szkolne zawody gry w piłkarzyki.

• Walentynki w Rataju

• W ten wyjątkowy dzień, jakim są Walentynki, uczniowie naszej szkoły nie mogli nie świętować. Było pięknie, sympatycznie i bardzo melodyjnie. Brawo!

• Studniówka 2023

• Dzisiaj jest wieczór refleksji, bo kolejny rocznik, wspaniały i niepowtarzalny 💕, za chwilę opuści mury naszej szkoły. Życzymy wam, aby wasza przyszłość była pełna spełnionych marzeń .

• Powiatowe kolędowanie

• Gratulujemy naszym przedstawicielom, którzy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Daliście piękny, pełen zaangażowania występ!

• Rataj pomaga

• Klasa 3b całą swoją wygraną w Bitwie Zespołów przeznaczyła na zakup karmy dla zwierzaków w schronisku. Brawa dla Was za wielkie

• Rataj kibicuje!

• W zdrowym ciele zdrowy duch - to wiadomo od dawna. Dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował ekskluzywną strefę kibica. Rataj trzyma kciuki za biało-czerwonych!

• Rataj we Wrocławiu

• Uczniowie klas 4a, 4b i 2a uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Miasto przyjęło nas piękną pogodą i mieliśmy okazję zobaczyć je od najpiękniejszej strony. Z pewnościa tam jeszcze wrócimy!

• Bitwa Zespołów w Rataju

• Z okazji Święta Niepodległości tradycyjnie w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, czyli Bitwa Zespołów. I tradycyjnie wszystkie zespoły klasowe spisały się na medal!

• Maturzyści na Ogólnopolskim Tygodniu Kariery

•  20 października 2022 roku odbył się szkolny wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego dla uczniów klas czwartych. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z okazji ogólnopolskiego tygodnia kariery, które poprowadziły Pani Aneta Sidorowicz i Pani Beata Lutostańska-Wróbel. Zbiórka miała miejsce o godzinie 8:00, a po 9:00 dotarliśmy na miejsce do Akademii im. Jakuba z Paradyża. Poza klasami z naszej szkoły w konferencji uczestniczyli również uczniowie z Sulęcina, Międzyrzecza, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Skwierzyny. O godzinie 10 spotkanie rozpoczęła Pani Ewelina Wikońska. Główne hasło tegorocznej XIII edycji to: ,,Złap za stery do swojej kariery". Wysłuchaliśmy wykładów dotyczących tego, jak odnaleźć się na rynku pracy. Pierwsza przemawiała Pani Wioletta Reszkowska na temat znaczenia i obowiązków bycia liderem. Następnie Pani Joanna Owczarek - Romaniszyn opowiedziała o zasadach savoir vivre w internecie oraz o tym jak utworzyć biznes poprzez media społecznościowe. Po krótkiej przerwie Pani Aneta Strzelczyk z Panią Renatą Gabarkiewicz przybliżyły nam, jak wygląda proces rekrutacji i pierwsze dni w nowej firmie. Na zakończenie Pani Anna Olszak wygłosiła wykład na temat zatrudnienia.

Magdalena Długasiewicz, kl. 4a

• Zebranie rodziców

• Informujemy, że 8 września o godzinie 16:30 w auli odbędzie się spotkanie dyrektora z rodzicami uczniów klas I , o godzinie 16:45 z rodzicami uczniów klas IV, a o 17:00 w salach, według harmonogramu, który będzie wywieszony na drzwiach wejściowych, spotkania rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami.